قوانین دردسرساز سازمان لیگ استقلال را کلافه کرد

[ad_1]

به گزارش فرتاک ورزشی،

 محسن کریمی بازیکن بزرگسال محسوب می‌شود یا اینکه هنوز این بازیکن سهمیه زیر 23 سال است؟ این سوالی است که طی چند وقت اخیر بارها پرسیده شد و پاسخ‌های مختلفی به آن دادند و مخاطب این فوتبال که از قوانین لیگ برتر بی اطلاع است سرانجام نمی‌داند چه کسی در این میان حرف حق و قانونی را به زبان می‌آورد.

از طرفی افتخاری مدیرعامل استقلال که زمانی خودش عضو هیات رییسه فدراسیون بوده و با قوانین آشنا است می‌گوید محسن کریمی بازیکن زیر 23 سال محسوب می‌شود چون تاریخ تولد او شهریور است و لیگ مردادماه آغاز می‌شود پس تا قبل از اینکه او 23 سالش تمام شود در فهرست استقلال حضور داشته و با همان سن 23 سال لیگ را شروع می‌کند اما مسوولان سازمان لیگ پاسخ دیگری برای این ماجرا دارند و می‌گویند آنها طبق سال میلادی پیش می‌روند و اگر کریمی جزو متولدین 11 دی ماه 73 به بعد بود بازیکن زیر 23 سال محسوب می‌شد.

 افتخاری روی موضع خود اصرار دارد و می‌گوید محسن کریمی با شروع لیگ هنوز جزو بازیکنان زیر 23 سال محسوب می‌شود و روبه‌روی او مرد قانون ایستاده و می‌گوید استناد ما به ماه میلادی است و هیچ ربطی به شروع لیگ ندارد.

محمودزاده در این زمینه اینطور پاسخ می‌دهد: «محسن کریمی به لحاظ ما بازیکن بزرگسال محسوب می‌شود.» با چه ادله‌ای این مساله را عنوان می‌کنید؟ مسوول نقل و انتقالات لیگ اینطور توضیح می‌دهد: «ملاک ماه سال میلادی است. بازیکنانی زیر 23 سال محسوب می‌شوند که از تاریخ 11/10/73 به بعد به دنیا آمده باشند و بازیکنانی که قبل از این تاریخ به دنیا آمده باشند و تاریخ شناسنامه آنها قبل از این تاریخ باشد به لحاظ ما بازیکن بزرگسال محسوب می‌شوند. محسن کریمی برای فصل هفدهم بازیکن بزرگسال استقلال است.»

اینطور که گفته می‌شود باشگاه استقلال و چند باشگاه دیگر خواهان تغییر این قانون شده‌اند تا متضرر نشوند؟ محمودزاده در این زمینه می‌گوید: «بله، چند باشگاه از جمله استقلال از فدراسیون خواسته‌اند تا قانون براساس شروع لیگ باشد.» با توجه به تقاضای چند باشگاه مذکور آیا قانون تغییر می‌کند: «تا به این لحظه قانون همان بود که به شما گفتم برای تغییر آن هم هیات رییسه باید تصمیم بگیرد.»

با توجه به آنچه گفته می‌شود نامه نگاری‌ها انجام شده است و باشگاه استقلال برای اینکه به مشکل نخورد از فدراسیون خواسته تا قانون سن تیم‌های پایه را تغییر دهند و این روزها با تقاضای استقلالی‌ها مردان فدراسیون به فکر افتاده‌اند و اینطور که گفته می‌شود چندان بی میل به تغییر قانون نیستند آنها هم معتقدند که باید قانون سنی تیم‌های پایه تغییر کند تا تیم‌ها متضرر نشوند.

برای تغییر قانون اما باید هیات رییسه تشکیل جلسه بدهد و در این زمینه تصمیم بگیرند و استقلال باید تا نتیجه این جلسه منتظر بماند. خیلی از ابهاماتی که فعلا در مورد ورودی و خروجی‌های استقلال این روزها به گوش می‌رسد با خروجی این جلسه مشخص می‌شود. استقلالی‌ها برای اینکه سهمیه بزرگسالان این تیم از بین نرود نیاز به همین تغییر قانون دارند.

منصوریان و مسوولان استقلال اشتباهاتی در فصل گذشته داشتند که نتیجه‌اش از دست دادن جام‌های مختلف بود و نیز آبروریزی در بازی با العین که می‌تواند برای مدتها نقطه سیاه کارنامه آنها باشد. به همین دلیل هم قبل از شروع فصل هفدهم تمام تلاش خود را می‌کنند تا اشتباهات فصل گذشته را انجام ندهند.

اما می‌توان در مورد ماجرای محسن کریمی اینطور پیش بینی کرد که مسوولان فدراسیون با تقاضای استقلال و چند باشگاه دیگر موافقت کرده و قانون سنی تیم‌های پایه لیگ را تغییر دهند تا باشگاه‌ها به مشکل نخورند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *